Strona: Anna Mosiężna umie zdobyć milion! / Wydział Zarządzania

Anna Mosiężna umie zdobyć milion!

2018-03-26
, red.  Piotr Cyrek

Dobiegła końca II edycja konkursu wiedzy finansowej dla studentów „Milion na Bank”. Wzięło w nim udział 1491 studentów z całej Polski. Rozpoczęto prawie 2500 rozgrywek, a wirtualny milion zdobyto 80 razy. Zwycięzcą ogólnopolskiej klasyfikacji został Mateusz Winczo z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Zaznaczyć należy, że wyróżniono również najlepszych w poszczególnych regionach. I tak – w regionie południowo-wschodnim obejmującym województwa: świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie zwyciężyła (nagroda 500 zł) Anna Mosiężna (studentka Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej, studia stacjonarne I stopnia, kierunek Finanse i Rachunkowość, III rok).

„Milion na Bank” to konkurs z wykorzystaniem internetowej gry inwestycyjnej „Pierwszy Milion”. Organizatorami są Fundacja Warszawski Instytut Bankowości i Fundacja THINK! Uczestnik konkursu ma możliwość wielokrotnego rozpoczynania nowej gry. Należy zgromadzić wirtualny kapitał w wysokości co najmniej 1 000 000 zł w jak najmniejszej liczbie tur.

Zasadniczym celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat rynku kapitałowego i jego produktów oraz umiejętności inwestowania i zarządzania finansami osobistymi. Konkurs ma charakter rozgrywki w ramach symulacji internetowej „Pierwszy Milion“.

Koordynatorem na Wydziale takich przedsięwzięć jak m.in. wspomniany powyżej konkurs jest dr inż. Mirosław Sołtysiak z Zakładu Finansów, Bankowości i Rachunkowości.