Strona: Bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni - wykład w ramach współpracy WZ z ZBP / Wydział Zarządzania

Bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni - wykład w ramach współpracy WZ z ZBP

2022-05-06
, red.  Iwona Oleniuch
Grafika informacyjna Warszawskiego Instytutu Bankowości, źródło: www.wib.org.pl

W dniu 30 kwietnia 2022 r. na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej, w ramach współpracy ze Związkiem Banków Polskich i Fundacją Warszawski Instytut Bankowości, gościliśmy Krzysztofa Ostafińskiego - dyrektora programów edukacyjnych WIB, który przeprowadził dla naszych studentów wykład na temat „Bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni".

Cel spotkania

Wykładowca omówił następujące zagadnienia:

• cyberzagrożenia w Sieci, w odniesieniu do usług bankowych,
  • działania sektora bankowego zapewniające bezpieczeństwo użytkownikom bankowości internetowej i mobilnej,
  • skala i zakres odpowiedzialności klientów bankowości elektronicznej,
  • możliwości klientów w zakresie ochrony siebie, w kontekście korzystania z bankowości elektronicznej .

Współpraca WZ z ZBP

Wydział Zarządzania od blisko 10 lat współpracuje ze Związkiem Banków Polskich w ramach zainicjowanych przez ZBP programów edukacyjnych. Koordynatorem tej współpracy na wydziale jest dr inż. Mirosław Sołtysiak.