Strona: "Dzieciaki w Biznesie" - studencki projekt edukacyjny / Wydział Zarządzania

"Dzieciaki w Biznesie" - studencki projekt edukacyjny

2018-02-13
, red.  Piotr Cyrek

Już po raz szósty studenci z różnych wydziałów Politechniki Rzeszowskiej z sukcesem wdrażają projekt pt. ,,Dzieciaki w Biznesie”, realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Projekt współtworzony z Fundacją Generator Inspiracji koordynuje Studenckie Koło Naukowe Młodych Ekonomistów działające na Wydziale Zarządzania PRz. Bieżące informacje dotyczące akcji można śledzić na stronie https://pl-pl.facebook.com/sknme/

Kampania integruje studentów nie tylko z różnych wydziałów Politechniki Rzeszowskiej, ale także z innych rzeszowskich uczelni. Motywem przewodnim tegorocznej akcji jest pieniądz oraz budżet gospodarstwa domowego. Uczniowie ze szkoły z najlepszymi wynikami w teście sprawdzającym wiedzę pojadą do Centrum Pieniądza NBP w Warszawie.

Projekt objęty jest patronatem rektora PRz prof. dra hab. inż. Tadeusza Markowskiego, ponadto inicjatywę wsparli: prorektor ds. kształcenia dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, pełnomocnik ds. kół naukowych dr inż. Bartosz Trybus oraz władze Wydziału Zarządzania z dziekanem dr. hab. inż. Stanisławem Gędkiem, prof. PRz na czele.

Merytorycznie oraz organizacyjnie działania Studenckiego Koła Naukowego Młodych Ekonomistów dopingowali i nadal dopingują pracownicy Katedry Ekonomii: opiekun Studenckiego Koła Naukowego Młodych Ekonomistów dr Marzena Hajduk-Stelmachowicz oraz mgr Jan Polaszczyk. Studenci z Koła wspierani są także przez członków Studenckiego Koła Naukowego „Eurointegracja”, którego opiekunem jest dr Mariusz Ruszel.