Strona: Eliminacje do X Konkursu Wiedzy Finansowo-Bankowej / Wydział Zarządzania

Eliminacje do X Konkursu Wiedzy Finansowo-Bankowej

2021-12-11
, red.  Mirosław Sołtysiak
Informacja o konkursie, graf. I. Oleniuch

W dniu 9 grudnia 2021 r. odbyły się eliminacje do jubileuszowego X Konkursu Wiedzy Finansowo-Bankowej organizowanego pod patronatem JM Rektora Politechniki Rzeszowskiej prof. dra hab. inż. Piotra Koszelnika.

Eliminacje w trybie online

W obecnej edycji konkurs ma formę zdalną i odbywa się na platformie MS Teams. W eliminacjach wzięło udział ponad 110 studentów. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania test składający się z 70 pytań, które obejmowały zagadnienia dotyczące bankowości, finansów przedsiębiorstw, finansów publicznych oraz rynków finansowych.

Cele konkursu i organizatorzy

Podstawowym celem organizowanego od 2012 r. konkursu jest umożliwienie studentom poszerzenia posiadanej wiedzy finansowej oraz lepszego zrozumienia zjawisk występujących na rynkach finansowych.

Organizatorem Konkursu Wiedzy Finansowo-Bankowej jest Zakład Finansów, Bankowości i Rachunkowości na Wydziale Zarządzania PRz, we współpracy z Kołem Naukowym Finansów i Zarządzania.

Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego jest dr inż. Mirosław Sołtysiak.

Partnerem konkursu jest Fundacja Warszawski Instytut Bankowości oraz Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem.