Strona: Finał Konkursu Wiedzy Finansowo-Bankowej / Wydział Zarządzania

2024-03-05
, red.  Mirosław Sołtysiak, Sławomir Stec
Finał Konkursu Wiedzy Finansnowo-Bankowej,

W prestiżowej atmosferze Politechniki Rzeszowskiej, pod patronatem JM Rektora, prof. dr. hab. inż. Piotra Koszelnika, odbył się finał XII Konkursu Wiedzy Finansowo-Bankowej, wydarzenia kształtującego przyszłość młodych finansistów i bankowców.
W dniu 1 marca 2024 r., po intensywnej rywalizacji, wyłoniono zwycięzców spośród 11 finalistów wyłonionych wcześniej spośród  około 100 uczestników, którzy przebrnęli przez wstępne etapy, wykazując się wyjątkową wiedzą z zakresu finansów i bankowości.

Tematyka konkursu

Tegoroczna edycja konkursu odbywała się na wirtualnej platformie Microsoft Teams, co umożliwiło uczestnikom bezproblemowe i bezpieczne, zdalne uczestnictwo. Startujący w finale studenci zmierzyli się z wymagającym testem składającym się z 70 pytań, obejmującym szerokie spektrum tematów — od funkcjonowania banków, przez finanse publiczne i przedsiębiorstw, po zagadnienia dotyczące rynków finansowych.

Organizatorzy i partnerzy

Za organizację konkursu odpowiadała Katedra Finansów, Bankowości i Rachunkowości Wydziału Zarządzania PRz, we współpracy z Kołem Naukowym Finansów i Zarządzania, pod przewodnictwem dr. inż. Mirosława Sołtysiaka (Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego).
Partnerstwo z Fundacją Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej, Związkiem Banków Polskich oraz Programem Nowoczesne Zarządzanie Biznesem podkreślało znaczenie konkursu oraz zapewniało wsparcie i zasoby niezbędne do jego realizacji.
Wydarzenie to nie tylko promuje wiedzę finansową wśród studentów, ale również tworzy platformę dla przyszłych specjalistów, umożliwiając wymianę doświadczeń i rozwijanie sieci kontaktów zawodowych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom, życząc dalszych sukcesów w dziedzinie finansów i bankowości.