Strona: Gala Podkarpackiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022 / Wydział Zarządzania

Gala Podkarpackiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022

2022-03-18
, red.  K. Oszust, A. Baca, M. Jagiełowicz, fot. A. Surowiec
Laureaci rankingu z prof. P. Koszelnikiem (pośrodku), fot. A. Surowiec

16 marca 2022 r. na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza odbyła się uroczysta Gala Podkarpackiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022, podczas której wręczono dyplomy dla najlepszych szkół.

Wizyta na Wydziale Zarządzania

Po zakończonej gali uczniowie mieli możliwość zwiedzenia miasteczka akademickiego PRz, w tym Wydziału Zarządzania. W murach wydziału mieliśmy przyjemność gościć dwie spośród wyróżnionych szkół:

• I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu,
  • I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie.

W ramach wizyty na Wydziale Zarządzania uczniowie zostali zaproszeni do Laboratorium Logistycznego, po którym oprowadzili ich prodziekan WZ ds. kształcenia, dr inż. Paweł Dobrzański oraz dr inż. Magdalena Dobrzańska. Uczestnicząc w prezentacji dr Hanny Hall i mgr Eweliny Nycz, goście zapoznali się z możliwościami wykorzystania EyeTrackera. Niewątpliwie ciekawym doświadczeniem było spotkanie ze studentami WZ – o korzyściach z angażowania się w organizacje studenckie opowiedzieli uczniom przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego Komunikacji Marketingowej „Brief” – Ernest Dąbrowski i Adam Ziętek.

Uczestnicy Gali Perspektywy 2022

W uroczystości udział wzięli: rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik wraz z prorektorami prof. dr. hab. Grzegorzem Ostaszem i dr. hab. inż. Lesławem Gniewkiem, prof. PRz oraz przedstawicielami władz wydziałów, dyrektor Działu Marketingu Wydawnictwa Edukacyjnego Perspektywy Press Magda Rulska, Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Rzeszowie Zbigniew Bury, Ewa Faszczewska-Rak z Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego, Stanisław Kusiak z Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, przedstawiciele samorządów nadzorujących wyróżnione szkoły średnie, a także reprezentanci nagrodzonych placówek – dyrektorzy, przedstawiciele grona pedagogicznego i wyróżniający się uczniowie.

Nagrodzone szkoły średnie

Wśród liceów pierwsze trzy miejsca zajęły:

1. Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie,
  2. I Społeczne Liceum w Tarnobrzegu,
  3. I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Krośnie.

W gronie techników na podium znalazły się:

1. Zespół Szkół nr 2 w Dębicy,
  2. Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie,
  3. Zespół Szkół nr 4 w Jaśle.

Pełna lista wyróżnionych szkół dostępna jest na stronie internetowej PRz