Strona: Grzegorz Rosłan: sprawdźmy, jak wiele endorfin dają nam sport i aktywność! / Wydział Zarządzania

Grzegorz Rosłan: sprawdźmy, jak wiele endorfin dają nam sport i aktywność!

2021-02-22

W dniu 21 lutego 2021 r., czyli na dwa dni przed Ogólnopolskim Dniem Walki z Depresją, w przepięknej scenerii podwarszawskich lasów w Międzylesiu odbył się I Bieg „Wygraj z Depresją”, nad którym honorowy patronat objęli: Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii oraz Burmistrz Dzielnicy Wawer miasta stołecznego Warszawy. Trasa biegu liczyła 10 km, a suma przewyższeń wynosiła ok 50 m.

Na tak pięknej trasie nie mogło zabraknąć przedstawiciela Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej dr. hab. inż. Grzegorza Rosłana, prof. PRz, który w tym biegu nie zabiegał o życiowy wynik, a o pokazanie, jak wiele endorfin dają nam sport i aktywność! Endorfiny wywołują dobre samopoczucie i zadowolenie z siebie oraz wszelkie inne stany euforyczne (tzw. hormony szczęścia). Tłumią odczuwanie drętwienia i bólu. Są endogennymi opioidami.