Strona: III edycja Kolażu Kół Naukowych / Wydział Zarządzania

III edycja Kolażu Kół Naukowych

2019-11-20

Jedną z atrakcji obchodów Międzynarodowego Dnia Studenta przygotowanych przez Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza była III już edycja Kolażu Kół Naukowych przygotowana w dniu 19 listopada 2019 r. Swoją działalność zaprezentowały koła naukowe, organizacje studenckie i stowarzyszenia. Wszyscy postawili na kreatywność i oryginalność w prezentacji działalności, aby zachęcić studentów PRz do aktywnego uczestnictwa w kołach i do poszerzania swych pasji i zainteresowań.

Przypomnijmy, że Międzynarodowy Dzień Studenta został ustanowiony na pamiątkę tragicznej nazistowskiej pacyfikacji Uniwersytetu w Pradze w 1939 r. Zginęło wówczas wielu czechosłowackich studentów. Wskutek nieporozumień w ruchu studenckim przez wiele lat inicjatywa nie cieszyła się dużym zainteresowaniem. Do idei na szerszą skalę wrócono dopiero w 2004 r. i od tego momentu w wielu krajach w okolicach 17 listopada organizacje studenckie organizują liczne konferencje, imprezy lub manifestacje.

Fot. Arkadiusz Surowiec