Strona: "Inwazja" studentów pełnych wiedzy o logistyce / Wydział Zarządzania

"Inwazja" studentów pełnych wiedzy o logistyce

2017-12-12
, red.  Piotr Cyrek / fot. A. Surowiec
Sesja posterowa „Logistics in practice”

12 grudnia 2017 r. w holu budynku S pomiędzy pokojami dziekanatów pojawili się znienacka „dziwni” studenci trzymający pod pachą rulony brystolu. Na pierwszy rzut oka nie wyglądali na groźnych i chyba nie mieli złych zamiarów. Szybko rozpakowali się i nagle okazało się, że jesteśmy świadkami rozpoczęcia IV sesji posterowej „Logistics in practice” przygotowanej przez członków Studenckiego Koła Naukowego Logistyków, którzy wykonali plakaty i zapraszali na wystąpienia na tematy szeroko związane z logistyką.

Przyznać trzeba, że prace były wybitne i świadczyły nie tylko o dużej wiedzy studentów, ale i o ich kreatywności oraz o znajomości wykorzystywania kredek, flamastrów, papieru, kleju itp. A to dzisiaj, w dobie komputerów, przecież rzadkość.

Sesje taka jak ta opisywana zazwyczaj organizowane są przez SKNL raz w roku i są doskonałą okazją dla członków Koła do pokazania swych umiejętności i udowodnienia, że studia z logistyki nie są nudne. Oglądając poszczególne prace można było dowiedzieć się m.in. o RFID wokół nas, o procedurze odprawy lotniczej, o perspektywie rozwoju japońskiego transportu, o logistyce humanitarnej w kontekście współczesnych zagrożeń czy o zastosowaniu kart Kanban w przedsiębiorstwie produkcyjnym

Członkowie Koła nie dość, że bardzo starannie przygotowali swe prace, to jeszcze zatrzymywali wszystkich przechodzących pytając ze słodkim uśmiechem, czy mogą coś wyjaśnić, opowiedzieć o swoim projekcie itp. Wstydem więc byłoby nie skorzystać z okazji…

Kornelia Osieczko (opiekun pomocniczy; szefową Koła jest dr Magdalena Szydełko) czuwała nad całością opowiadając także o tym, jaką wartość mają poszczególne projekty i dlaczego wybrali taki a nie inny temat.

Inwencja członków SKNL była olbrzymia, a rozpiętość tematyki spora, co udowadnia, że informacje można pozyskiwać nie tylko z google, ale i z książek, życia codziennego, wykładów, ćwiczeń itp.