Strona: Konferencja i seminarium na temat zarządzania projektami / Wydział Zarządzania

Konferencja i seminarium na temat zarządzania projektami

2021-12-10
, red.  Iwona Oleniuch
Grafika informująca o wydarzeniach, graf. I. Oleniuch

W dniu 09 grudnia 2021 roku na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej odbyły się dwa wydarzenia poświęcone zarządzaniu projektami. Obydwa zorganizowało Studenckie Koło Zarządzania Projektami Project 5, którego opiekunem naukowym jest dr Jolanta Stec-Rusiecka z Zakładu Zarządzania Przedsiębiorstwem.

Konferencja “Poznaj świat projektów!”

Celem wydarzenia było przybliżenie tematyki zarządzania projektami oraz przedstawienie walorów specjalności Zarządzanie Projektami, jako jednej z obieralnych na studiach I stopnia na kierunku Zarządzanie.

Prelegenci

Prelegentami, którzy podzielili się historią swoich ścieżek rozwoju zawodowego byli:

• Karol Kibałko, absolwent kierunku Zarządzanie na specjalności Zarządzanie Projektami, aktualnie Prezes Zarządu NeGeTe z o.o.
  • Mateusz Kubicki, absolwent kierunku Zarządzanie na specjalności Zarządzanie Projektami, aktualnie kierownik projektów IT w Ideo Sp. z o.o.

Gościem specjalnym była Małgorzata Zakrzewska - absolwentka kierunku Analityka gospodarcza i innowacje w biznesie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, aktualnie Przewodnicząca Rady IPMA Young Crew Polska.

Treść prezentacji

Występujący przedstawili swoje doświadczenia w zarządzaniu projektami, doradzając studentom pasjonującym się tą tematyką, jak postawić pierwsze kroki w zawodzie Project Managera.

I Uczelniane Seminarium Naukowe “Organizacje przyszłości, czyli… ‘Na początku był Chaos’”

Podczas seminarium wystąpiło 24 prelegentów, w tym kilku gości reprezentujących Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, z którym Studenckie Koło Zarządzania Projektami Project 5 często współpracuje przy organizacji wydarzeń naukowych.

Tematyka

Studenci wygłosili referaty naukowe związane z problematyką zarządzania projektami i koncepcją organizacji przyszłości. Poruszyli zagadnienia z następujących obszarów tematycznych:

• nowoczesne technologie w zarządzaniu,
  • zarządzanie zespołem w organizacjach przyszłości,
  • zmiany w zarządzaniu projektami na przestrzeni lat,
  • kompetencje przyszłości w zarządzaniu projektami,
  • współczesne trendy zarządzania projektami,
  • Industry 4.0,
  • zarządzanie w organizacjach przyszłości,
  • digitalizacja, a zarządzanie zespołem.

Dziękujemy uczestnikom oraz moderatorom obydwu wydarzeń i zapraszamy na kolejne eventy organizowane przez Studenckie Koło Zarządzania Projektami Project 5.