Strona: Łukasz Sym najlepszy w VI Konkursie Wiedzy Finansowo-Bankowej / Wydział Zarządzania

Łukasz Sym najlepszy w VI Konkursie Wiedzy Finansowo-Bankowej

2018-05-16
, red.  Piotr Cyrek/fot. Arkadiusz Surowiec

W roku akademickim 2017/2018 na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej został zorganizowany z inicjatywy pracowników Zakładu Finansów, Bankowości i Rachunkowości VI Konkurs Wiedzy Finansowo-Bankowej.

Konkurs był adresowany do wszystkich studentów, dla których zagadnienia z zakresu szeroko rozumianych finansów i bankowości są bliskie. Podstawowym jego celem jest umożliwienie jego uczestnikom poszerzenia posiadanej wiedzy oraz lepszego zrozumienia zjawisk występujących na rynkach finansowych.

W eliminacjach wzięło udział ponad 200 studentów. Organizatorów bardzo cieszy fakt, że w grupie tej znaleźli się studenci, dla których zagadnienia finansowo-bankowe są bliskie, chociaż nie studiują na kierunkach ekonomicznych. Zgodnie z regulaminem konkursu do etapu drugiego zostało zakwalifikowanych trzydziestu studentów, którzy uzyskali najlepsze wyniki. Natomiast do finału przeszło dwunastu studentów.

Zwycięzcą w obecnej edycji konkursu został Łukasz Sym – student drugiego roku kierunku finanse i rachunkowość. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Michał Inglot, który zajął II miejsce oraz Jakub Stawarz, który zajął III miejsce. Miejsca czwarte i piąte zajęły odpowiednio Bartłomiejowi Balawejderowi oraz Ewelinie Rygiel.

W finale oprócz wymienionych laureatów znaleźli się również: Konrad Jabłoński, Klaudia Smolich, Katarzyna Wtykło, Klaudia Socha, Klaudia Maczuga, Ewelina Szpak oraz Marta Kuźniar.

Uroczyste zakończenie VI Konkursu Wiedzy Finansowo-Bankowej odbyło się w dniu 16 maja 2018 roku. Wszyscy finaliści otrzymali z rąk dziekana Wydziału Zarządzania dra hab. inż. Stanisława Gędka, prof. PRz nagrody rzeczowe ufundowane przez prorektora ds. kształcenia dra hab. inż. Grzegorza Masłowskiego, prof. PRz oraz przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości.

Koordynatorami konkursu byli dr inż. Mirosław Sołtysiak i mgr Magdalena Suraj z Zakładu Finansów, Bankowości i Rachunkowości.