Strona: Lwy Rachunkowości 2023 – podsumowanie konferencji / Wydział Zarządzania

Lwy Rachunkowości 2023 – podsumowanie konferencji

2023-05-08
, red.  Klaudia Dubiel
XX Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Lwy Rachunkowości”

W dniach 19-21 kwietnia 2023 roku odbyła się XX Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Lwy Rachunkowości”. Konferencja odbyła się w formie stacjonarnej na terenie Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza

Organizatorzy

Organizatorem wydarzenia było Studenckie Koło Naukowe Rachunkowości ASSETS, działające przy Zakładzie Finansów, Bankowości i Rachunkowości na Wydziale Zarządzania, którego opiekunami są: dr Agnieszka Lew oraz dr hab. inż. Grzegorz Lew, prof. PRz.

O konferencji

Podczas konferencji odbyły się 4 sesje wystąpień, podczas których uczestnicy zaprezentowali swoje referaty na temat szeroko pojętej rachunkowości. Wśród prelegentów byli reprezentanci studenckich kół naukowych z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławia, Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Politechniki Rzeszowskiej im Ignacego Łukasiewicza.

Wystąpienia gości konferencji

Uczestnicy konferencji mieli możliwość wysłuchania niezwykle ciekawych wykładów z zakresu finansów i rachunkowości, wygłoszonych przez gości konferencji:

• prezesa Regionalnej Rady RO KIBR w Rzeszowie Andrzeja Karpiaka (tematyka ogólna),
  • dr. Alfreda Szydełko, prof. PRz (wykład pt. „490”),
  • przedstawiciela Deloitte (wykład pt. „Efektywna komunikacja i praca w zespole”),
  • dr Bożeny Domino (wykład pt.: „Jak poprawnie rozliczyć dochody zagraniczne”).

Konkurs ASSETS COMPETITION

W trakcie drugiego dnia konferencji odbył się ogólnopolski konkurs wiedzy o rachunkowości ASSETS COMPETITION, który składał się z 2 etapów. Zwycięzcami okazali się:

• Dorota Tęcza z Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza,
  • Jagoda Rozmiarek z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu,
  • Mikołaj Ksieniewicz z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz Biuro rachunkowe Revision.