Strona: Najważniejsze jest SYSTEMOWE zarządzanie projektami / Wydział Zarządzania

Najważniejsze jest SYSTEMOWE zarządzanie projektami

2018-06-06
, red.  Piotr Cyrek/fot. Arkadiusz Surowiec

O tym jak istotna jest nie tylko wiedza teoretyczna, ale i praktyka, doświadczenie – nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Dlatego też PMDay organizowane na Wydziale Zarządzania PRz wpisały się na stałe w harmonogram prac Wydziału. Na nietuzinkowe wykłady (od roku 2008) zapraszani są  badacze, praktycy, naukowcy, menedżerowie, którzy mają wiele ciekawych przemyśleń i rozwiązań z tematu zarządzanie projektami. Są to osoby z całej Polski, które oprócz prezentacji wykładu zawsze mają czas na odpowiedzi na pytania studentów, na udzielenie porad, dyskusję itp.

Istotne jest także to, że niejednokrotnie uczestnicy takich spotkań (studenci, którzy posiadają pewien zaawansowany zakres wiedzy) korzystają ze staży w tych firmach, które reprezentują prelegenci.

Można więc stwierdzić, że takie spotkania jak w dniu 6 czerwca 2018 r. to poszerzanie kontaktów z szeroko pojętym biznesem, jest to także uwiarygodnienie styku teorii z praktyką. Hasłem przewodnim było „Systemowe zarządzanie projektami”.

Prelegenci byli: Mirosław Cielecki, dyrektor, Departament Rozliczeń i Usług Masowych, PGE Obrót S.A. (wystąpienie pt. „Zarządzanie projektami w sektorze energetycznym – perspektywa strategiczna”) oraz Ewa Markiewicz, kierownik Programu, MB Aerospace Rzeszów Sp. z o.o. (wystąpienie pt. „Główne zagadnienia systemowego zarządzania projektami w firmie z sektora wysokich technologii”).

Czerwcowy PMDay to jeden z elementów kończących kolejny tok nauczania studiach I i II stopnia – specjalność „zarządzanie projektami”. Spotkania od samego początku organizuje i koordynuje dr Jacek Strojny w Katedry Ekonomii Wydziału Zarządzania PRz.