Strona: Port lotniczy widziany przez naszych studentów od kuchni... / Wydział Zarządzania

Port lotniczy widziany przez naszych studentów od kuchni...

2019-06-11

W dniu 31 maja 2019 r. dr Marlena Lorek z Zakładu Nauki o Bezpieczeństwie oraz dr inż. Marek Magniszewski z Katedry Systemów Zarządzania i Logistyki (Wydział Zarządzania PRz) wraz ze studentami II stopnia na kierunku: bezpieczeństwo wewnętrzne, specjalność: bezpieczeństwo lotnicze uczestniczyli w zajęciach praktycznych na lotnisku Rzeszów-Jasionka.

W trakcie zajęć uczestnicy mogli zobaczyć cały proces organizowania zadań poszczególnych służb mundurowych na lotnisku i ich zaangażowanie w wykonywaną pracę zgodnie ze skomplikowanymi i rygorystycznymi  procedurami bezpieczeństwa obejmującymi transport lotniczy. Ponadto pracownicy wieży kontroli ruchu lotniczego i dyżurny portu pokazali studentom m.in. funkcjonowanie najważniejszych systemów, które pozwalają na bezpieczne podejście statku powietrznego do lądowania. Dodatkowo studenci wysłuchali prelekcji menagera Linetech na temat organizowania zadań i planowania realizacji zasad bezpieczeństwa, jakie obowiązują w tej firmie.

Praktyczne zajęcia na lotnisku w Jasionce to doskonały przykład połączenia teorii w salach wykładowych PRz z podmiotami zewnętrznymi realizującymi określone standardy w praktyce na co dzień.