Strona: Praktyczne zajęcia studentów logistyki w Porcie Lotniczym / Wydział Zarządzania

Praktyczne zajęcia studentów logistyki w Porcie Lotniczym

2019-11-05
, red.  Piotr Cyrek/fot. Marek Magniszewski

W dniu 29 października 2019 roku odbyły się zajęcia w kształceniu zawodowym praktycznym w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka. W zajęciach uczestniczyli studenci piątego semestru kierunku logistyka o specjalizacji obsługa portów lotniczych. Opiekunem zajęć (podobnie jak w latach poprzednich) lat był dr inż. Marek Magniszewski. Studenci zapoznali się z infrastrukturą portu lotniczego, obsługą handlingową statku powietrznego na PPS (płyta postojowa samolotów) oraz urządzeniami będącymi na wyposażeniu Portu Lotniczego. Zapoznali się również z zadaniami służb operacyjnych (dyżurny operacyjny portu, koordynator ruchu naziemnego) w Porcie Lotniczym. Spore zainteresowanie wzbudziła Lotniskowa Służba Ratowniczo-Gaśnicza i jej nowoczesne wyposażenie oraz możliwości bojowe sprzętu ratowniczo-gaśniczego.

Warto nadmienić – jak zauważa M. Magniszewski – że w obecnie trwającym roku akademickim będziemy się starać aby częściej takie zajęcia prowadzić u potencjalnego pracodawcy. I chociaż procedury dostępu do stref zastrzeżonych zaostrzają się, to jednak nasze zajęcia są prowadzone wg ustaleń i uzgodnień z Szefem Ochrony Lotniska i za zgodzą, a także życzliwością Zarządu Portu Lotniczego za co tak studenci, jak i prowadzący zajęcia serdecznie dziękują.