Strona: Projekt badawczy pt. II edycja debat oksfordzkich w woj. podkarpackim / Wydział Zarządzania

Projekt badawczy pt. II edycja debat oksfordzkich w woj. podkarpackim

2018-04-15

W dniu 11 kwietnia 2018 r. na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej została zorganizowana Debata oksfordzka w ramach projektu badawczego pt. II edycja debat oksfordzkich w województwie podkarpackim realizowanego we współpracy z AMPDO. Projekt ten jest wynikiem prac rozwojowych realizowanych w ramach koła naukowego o nazwie Koło Naukowe Polityki Bezpieczeństwa Państwa działającego przy Zakładzie Nauki o Bezpieczeństwie. Koordynatorem projektu jest dr hab. Izabela Oleksiewicz, prof. PRz. Projekt jest finansowany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Debata oksfordzka został przeprowadzona przez Pawła Nowaka – prezesa Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców. Wzięło w niej udział ok. 100 osób. Byli to głównie studenci 3. i 2. roku bezpieczeństwa wewnętrznego. Celem debaty oksfordzkiej jest doskonalenie talentów oratorskich i umożliwienie młodym Polakom warunków do ich praktycznego wykorzystania. Ponadto, projekt ma również zachęcić studentów do pogłębienia wiedzy o Polsce i świecie współczesnym. Na zakończenie debaty członkowie Koła Naukowego Polityki Bezpieczeństwa Państwa zostali poproszeni o przeprowadzenie własnej debaty oksfordzkiej na temat Organizacje międzynarodowe o charakterze rządowym są skuteczniejsze od organizacji międzynarodowych o charakterze pozarządowym.

Efektem projektu będzie udział Koła Naukowego Polityki Bezpieczeństwa Państwa w turnieju Ogólnopolskim Debat Oksfordzkich w Krakowie w dniach 10-12 maja 2018 r.