Strona: Przedłużenie rekrutacji na studia podyplomowe „Zarządzanie w sporcie” (do 15 października 2023 r.) / Wydział Zarządzania

2023-09-19
, red.  Marta Pomykała
Studia podyplmowe "Zarządzanie w sporcie"

W roku akademickim 2023/2024 na Wydziale Zarządzania został uruchomiony nowy kierunek studiów podyplomowych „Zarządzanie w sporcie”, których celem jest umożliwienie zdobycia wiedzy oraz umiejętności przydatnych w pracy na rynku sportu profesjonalnego. Studia pozwalają również na poszerzenie kwalifikacji osobom, które związane są już z rynkiem sportu. Program studiów odpowiada oczekiwaniom jakie dzisiejsze  środowisko sportowe kreuje w odniesieniu do umiejętności zarządzania w zróżnicowanym biznesie sportowym.

W celu realizacji studiów podyplomowych Wydział Zarządzania podjął współpracę z osobami związanymi ze środowiskiem sportu oraz osiągającymi sukcesy w zarządzaniu działalnością sportową na różnych szczeblach, które będą mogły podzielić się swoim bogatym doświadczeniem z uczestnikami studiów. Wśród nich znajdują się: Krzysztof Ignaczak, Marcin Możdżonek, Otylia Jędrzejczak, a także Marek Pieniążek (Developres BELLA DOLINA Rzeszów) i Piotr Maciąg (Asseco Resovia Rzeszów).

W dniu 4 września 2023 r. zostało zawarte porozumienie o współpracy z Podkarpackim Wojewódzkim Związkiem Piłki Siatkowej – Podkarpacka Siatkówka. Natomiast w dniu 11 września 2023 r. zostało zawarte porozumienie o współpracy z  Podkarpackim Związkiem Piłki Nożnej. Celem zawartych porozumień jest m.in. wymiana doświadczeń i współpraca naukowo dydaktyczna przy realizacji studiów podyplomowych oraz monitorowanie i aktualizowanie programów kształcenia tych studiów.

Rekrutacja na studia podyplomowe na kierunku „Zarządzanie w sporcie” potrwa do 15 października 2023 r. Szczegółowe informacje na temat kierunku studiów oraz rekrutacji znajdują się na stronie.