Strona: Regionalny Punkt Informacyjny Europejskiej Sieci Eurodesk przy Politechnice Rzeszowskiej / Wydział Zarządzania

2024-02-17
, red.  Sławomir Stec
dr hab. B. Zatwarnicka-Madura, prof. PRz, dziekan Wydziału Zarządzania,

W ramach inicjatyw wspierających młodzież oraz ich aktywne uczestnictwo w życiu europejskim, na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza uroczyście otwarto nowy Regionalny Punkt Informacyjny Europejskiej Sieci Eurodesk. W wydarzeniu wzięły udział znaczące osobistości, w tym: krajowy koordynator Eurodesk Wawrzyniec Pater, rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, dziekan Wydziału Zarządzania dr hab. Beata Zatwarnicką-Madura, prof. PRz, a także Konsul Honorowy  Republiki Czeskiej w Rzeszowie – Marek Osak oraz Konsul Honorowa Niemiec w Rzeszowie – dr Agnieszka Buk.

Nowo powstały punkt, będący efektem współpracy Politechniki Rzeszowskiej z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji, zlokalizowany jest przy al. Powstańców Warszawy 8 (pok. L-29-342a). Jego działalność będzie koncentrować się na propagowaniu wiedzy o możliwościach, jakie Unia Europejska oferuje młodzieży w zakresie edukacji, szkoleń, mobilności, funduszy, a także stażach, studiach i pracy w instytucjach międzynarodowych. Bezpośredni nadzór nad działalnością punktu sprawuje dr hab. Jacek Strojny, prof PRz.

Eurodesk, jako program Unii Europejskiej, działa na rzecz młodzieży, osób pracujących z młodzieżą oraz organizacji młodzieżowych, oferując informacje o wydarzeniach, grantach, konkursach i międzynarodowych projektach. Jako sieć obecna w 36 krajach europejskich, skupia ponad 3000 organizacji i funkcjonuje na poziomie europejskim, krajowym, regionalnym oraz lokalnym. Koordynacją działań Eurodesku na poziomie europejskim zajmuje się Biuro Eurodesk Brussels Link, natomiast w Polsce rolę tę pełni Krajowe Biuro Eurodesk Polska.

Otwarcie Regionalnego Punktu Informacyjnego na Politechnice Rzeszowskiej stanowi ważny krok w kierunku zwiększenia dostępności informacji i wsparcia dla młodych ludzi zainteresowanych rozwojem osobistym i zawodowym na arenie międzynarodowej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia nowego punktu, gdzie kompetentni konsultanci Eurodesk chętnie udzielą niezbędnych informacji i pomocy.