Strona: Studenci z WZ nagrodzeni w "Rzeszow University of Technology Students Awards" / Wydział Zarządzania

Studenci z WZ nagrodzeni w "Rzeszow University of Technology Students Awards"

2023-06-22
, red.  Sławomir Stec
Rzeszów University of Technology Students Awards,

Podczas uroczystości wręczono stypendia ministra edukacji i nauki dla studentów za znaczące osiągnięcia na rok akademicki 2022/23, dyplomy, nagrody i medale "Primus Inter Pares" Fundacji Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej dla najlepszych absolwentów naszej uczelni, stypendium i wyróżnienia Pratt & Whitney Rzeszów S.A. dla studentów Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa oraz nagrody rektora za działalność organizacyjną dla studentów Politechniki Rzeszowskiej.

Stypendia ministra edukacji i nauki dla naszych studentów

Wśród wyróżnionych za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe na rok akademicki 2022/2023 znalazło się pięć osób z Politechniki Rzeszowskiej, w tym trzy osoby z Wydziału Zarządzania. Laureaci otrzymają wyróżnienie finansowe w wysokości 17 tys. zł.

Z Wydziału Zarządzania są to:

• Natalia Hawro, studentka kierunku finanse i rachunkowość,
  • Anna Sroka, studentka kierunku finanse i rachunkowość,
  • Piotr Leszczyński, student kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.

Wręczenie medali "Primus Inter Pares"

Fundacja Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej już po raz 19. przyznała wyróżniającym się absolwentom poszczególnych wydziałów naszej uczelni medale "Primus Inter Pares". Łącznie nagrodzonych zostało już 111 laureatów konkursu.

Medale, dyplomy i nagrody wręczyli rektor prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik, przewodniczący Rady Fundacji Roman Krzystyniak, prezes Zarządu Fundacji Grzegorz Król oraz dziekani poszczególnych wydziałów.

Laureaci

Medal "Primus Inter Pares" i nagrodę z Wydziału Zarządzanie otrzymała Natalia Marciniak, studentka kierunku zarządzanie.

Medal "Primus Inter Pares" Kapituła przyznaje za bardzo dobre wyniki w nauce oraz za działalność na innych płaszczyznach życia akademickiego, np. w studenckim ruchu naukowym, w działalności organizacyjnej, sportowej, kulturalnej, które mają istotny wpływ na kreowanie wizerunku Politechniki Rzeszowskiej. Odznaczenie przyznaje Kapituła Medalu powoływana corocznie spośród członków Rady Fundacji, a uczelnię reprezentuje prorektor ds. kształcenia.

Nagrody rektora za działalność organizacyjną

W podziękowaniu za pracę i działania podejmowane na rzecz rozwoju i budowania pozytywnego wizerunku Politechniki Rzeszowskiej  65 studentów naszej uczelni otrzymało nagrody rektora. Rektor prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prorektor ds. kształcenia dr hab. Iwona Włoch, prof. PRz oraz prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Grzegorz Ostasz w asyście przedstawicieli władz poszczególnych wydziałów uroczyście wręczyli listy gratulacyjne studentom aktywnie uczestniczącym w życiu akademickim.

Laureaci nagród

Nagrody stanowią podsumowanie całorocznego zaangażowania studentów w życie uczelni. Wśród nagrodzonych z Wydziału Zarządzania znaleźli się: Ernest Dąbrowski, Kinga Dębska, Klaudia Dubiel,

Wszystkim nagrodzonym studentom i absolwentom serdecznie gratulujemy!

Informacje opracowano na podstawie Aktualności Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza pt.: Rzeszów University of Technology Students Awards (red. Monika Ostrowska, Marta Jagiełowicz)