Strona: Laureaci VII Konkursu Wiedzy Finansowo-Bankowej zostali nagrodzeni / Wydział Zarządzania

Laureaci VII Konkursu Wiedzy Finansowo-Bankowej zostali nagrodzeni

2019-06-04
, red.  Mirosław Sołtysiak/fot. Arkadiusz Surowiec

W roku akademickim 2018/2019 na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej został zorganizowany (z inicjatywy pracowników Zakładu Finansów, Bankowości i Rachunkowości) VII Konkurs Wiedzy Finansowo-Bankowej.

Konkurs był adresowany do wszystkich studentów, dla których zagadnienia z zakresu szeroko rozumianych finansów i bankowości są bliskie. Podstawowym jego celem było umożliwienie jego uczestnikom poszerzenia posiadanej wiedzy oraz lepszego zrozumienia zjawisk występujących na rynkach finansowych.

W eliminacjach wzięło udział ok. 200 studentów. Organizatorów bardzo cieszy fakt, że w grupie tej znaleźli się studenci, dla których zagadnienia finansowo-bankowe są interesujące, chociaż nie studiują na kierunkach ekonomicznych. Zgodnie z regulaminem konkursu, do etapu drugiego zostało zakwalifikowanych 30 studentów, którzy uzyskali najlepsze wyniki. Natomiast do finału przystąpiło 12 studentów.

Zwycięzcą obecnej edycji konkursu został Piotr Michalski – student II roku kierunku finanse i rachunkowość. Na kolejnych miejscach uplasowali się Łukasz Sym, który zajął II miejsce, Bartłomiej Balawender, który zajął III miejsce. Miejsca IV i V zajęli odpowiednio Maciej Kubaka oraz Natalia Sopel.

W finale oprócz wymienionych laureatów znaleźli się również: Jakub Bożek, Martyna Hamryszczak, Łukasz Pańczyszyn, Małgorzata Mazur oraz Jakub Wilusz.

Uroczyste zakończenie VII Konkursu Wiedzy Finansowo-Bankowej odbyło się w dniu 4 czerwca 2019 r. Wszyscy finaliści otrzymali z rąk dziekana Wydziału Zarządzania – dra hab. inż. Stanisława Gędka, prof. PRz nagrody rzeczowe ufundowane przez prorektora Politechniki Rzeszowskiej ds. kształcenia – prof. dra hab. inż. Grzegorza Masłowskiego oraz Fundację Warszawski Instytut Bankowości.