Strona: Staż na Uniwersytecie im. M. W. Łomonosowa / Wydział Zarządzania

Staż na Uniwersytecie im. M. W. Łomonosowa

2016-06-14

Na przełomie maja i czerwca (31.05 - 05. 06 2016 r.) pracownicy Zakładu Nauk Humanistycznych – dr Justyna Stecko i mgr Krzysztof Surowiec oraz studenci Wydziału Zarządzania – Paulina Lecnar, Jan Polaszczyk i Grzegorz Przewoźnik, odbyli staż na Wydziale Filozofii Moskiewskiego Uniwersytetu im. M. W. Łomonosowa.

W ramach stażu odbyły się wykłady z etyki m.in. prezentacja prof. A. W. Razina nt. „Modern trends in Russian Ethics”. Delegacja wzięła także udział w spotkaniach z władzami Wydziału Filozofii oraz uczestniczyła w dyskusji grupy etyków i filozofów z Katedry Etyki. Spotkaniom towarzyszyły liczne dyskusje na tematy naukowe i kulturowo-obyczajowe.

W wolnym czasie przedstawiciele WZ mieli także okazję zwiedzić zabytki Moskwy a cały pobyt w rosyjskiej stolicy dostarczył stażystom wielu wrażeń oraz zacieśnił współpracę naukową i studencką Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej z Wydziałem Filozofii Moskiewskiego Uniwersytetu im. M.W. Łomonosowa.