Strona: Trudne początki studenckiego życia... / Wydział Zarządzania

Trudne początki studenckiego życia...

2017-09-29
, red.  Piotr Cyrek/fot. Arkadiusz Surowiec

29 września w sali S1 na Wydziale Zarządzania po raz pierwszy w swym życiu zasiedli nowo przyjęci studenci. Na własnej skórze mogli się przekonać, jak „wygodne” są krzesełka w auli i jak słychać głos prowadzących spotkanie. Zapewne zdali też sobie w tym momencie sprawę z tego, że przecież jeszcze niejednokrotnie w tej sali przyjdzie im się zmierzyć z testami, kolokwiami, pasjonującymi wykładami.

Na szczęście w piątek, 29 września, na nowych studentów Wydziału czekały w zasadzie tylko same dobre wiadomości przekazywane głównie przez prodziekanów ds. kształcenia: dr hab. Martę Pomykałę, prof. PRz i dra hab. inż. Grzegorza Lwa, prof. PRz. Ten dzień młodzi ludzie zapamiętają zapewne na długo, bowiem w ramach immatrykulacji (łac. immatriculare – „wciągnąć do spisu”) zostali oni przyjęci w poczet studentów Politechniki Rzeszowskiej. Złożyli również ślubowanie, które przyjął dziekan Wydziału dr hab. inż. Stanisław Gędek, prof. PRz.

Ponadto swoje oferty, propozycje, programy dla studentów przedstawili mgr Tadeusz Czułno ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, mgr Kamil Sękowski ze Studium Języków Obcych oraz przedstawiciele wydziałowego Samorządu Studenckiego.

Nowi studenci Wydziału usłyszeli także (i to już było mniej zabawne), że od poniedziałku zaczynają się zajęcia. Czas wakacji się skończył, teraz nadszedł czas nauki, bo zimowa sesja już prawie za pasem... Ale przecież nie święci garnki lepią, więc wszyscy „pierwszakom” życzą powodzenia!