Strona: Udział pracowników Wydziału Zarządzania w XXX Sesji Popularnonaukowej Młodych Ekonomistów / Wydział Zarządzania

2022-12-18
Od lewej: mgr Tomasz Marmaj, dr Iwona Wojciechowska, mgr Monika Bury, mgr Marta Kruczek-Grochala, mgr Grażyna Sabik, dr hab. Jacek Tomkiewicz, prof. ALK

Dr Anna Miarecka z Zakładu Zarządzania Projektami oraz dr Iwona Wojciechowska z Zakładu Marketingu na zaproszenie dyrekcji Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rzeszowie uczestniczyły w jubileuszowej XXX Sesji Popularnonaukowej Młodych Ekonomistów.

W tym roku tematem wiodącym była inflacja i jej skutki dla gospodarki.

W Sesji licznie wzięli udział uczniowie szkół średnich z całego województwa podkarpackiego, przygotowujący się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, do których przede wszystkim kierowane było to spotkanie wraz ze swoimi opiekunami, a także przedstawiciele władz i instytucji lokalnych oraz regionalnych.

Wykłady przybliżające młodzieży skomplikowane zagadnienia dotyczące inflacji, zaprezentowali przedstawiciele uczelni wyższych, przedsiębiorcy oraz dyrektorzy z Narodowego Banku Polskiego i Urzędu Statystycznego w Rzeszowie. Dr Anna Miarecka, reprezentująca Wydział Zarządzania, wygłosiła wykład pt. „Wpływ inflacji na rynek kapitałowy i sytuację finansową spółek giełdowych”.

Udział dr Anny Miareckiej i dr Iwony Wojciechowskiej w XXX Sesji Popularnonaukowej Młodych Ekonomistów był jednym ze wstępnych elementów porozumienia o współpracy, które w dniu 13 grudnia 2022r. zostało formalnie podpisane przez Politechnikę Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza oraz Zespół Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie.

Program XXX Sesji Popularnonaukowej Młodych Ekonomistów