Strona: Uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Rzeszowskiej / Wydział Zarządzania

Uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Rzeszowskiej

2019-12-13
, red.  Piotr Cyrek/fot. Beata Motyka
fot. B. Motyka

W dniu 12 grudnia 2019 r. odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. Otworzył je rektor PRz – prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski, który zwracając się do przybyłych powiedział m.in.: Wysoki Senacie, Wielce Szanowni i Dostojni Goście, Szanowni Pracownicy – Koleżanki i Koledzy, Drodzy Studenci. Otwieram uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Rzeszowskiej. Ta wyjątkowa uroczystość – kontynuował prof. T. Markowski – jest poświęcona promocjom habilitacyjnym i doktorskim, wręczeniu odznaczeń państwowych oraz medali PRIMUS INTER PARES, ufundowanych przez Fundację Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej dla najlepszych absolwentów. Ten dzień jest ważny dla całej społeczności akademickiej naszej uczelni. Stanowi swoiste podsumowanie minionego roku.

W trakcie Senatu m.in. wręczone zostały odznaczenia państwowe, tytuły Profesora Honorowego Politechniki Rzeszowskiej, promocje habilitacyjne i doktorskie, a także medale PRIMUS INTER PARES Fundacji Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej.

Z Wydziału Zarządzania Medal Złoty za Długoletnią Służbę otrzymali:

• dr Fryderyk Czekaj,
  • dr Andrzej Kiełtyka,
  • dr hab. Eugeniusz Moczuk, prof. PRz,
  • dr Tadeusz Olejarz,
  • prof. dr hab. Grzegorz Ostasz.

Medal Srebrny za Długoletnią Służbę otrzymali:

• dr inż. Marek Kiczek,
  • dr Adam Laska.

Medal Brązowy za Długoletnią Służbę otrzymali:

• dr Anna Feruś,
  • dr Marzena Hajduk-Stelmachowicz,
  • mgr inż. Tymoteusz Mazurkiewicz,
  • dr Tomasz Misiak,
  • dr Monika Pasternak-Malicka,
  • dr Małgorzata Polinceusz,
  • dr inż. Sławomir Stec,
  • dr Agata Surówka.

Rektor PRz, prof. Tadeusz Markowski, zasygnalizował także, że wyróżniający się studenci poszczególnych wydziałów Politechniki Rzeszowskiej, dziś jako nasi absolwenci, otrzymają nagrody i medale PRIMUS INTER PARES, ufundowane przez Fundację Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej. Poprosił prof. dra hab. inż. Grzegorza Masłowskiego – prorektora PRz ds. kształcenia – o przeprowadzenie tej części uroczystości.

Profesor G. Masłowski przypomniał, że zgodnie z Regulaminem medal jest przyznawany za wybitne wyniki w nauce oraz za działalność na innych płaszczyznach życia akademickiego – w studenckim ruchu naukowym, w działalności organizacyjnej, sportowej czy kulturalnej, które mają istotny wpływ na kreowanie wizerunku Politechniki Rzeszowskiej. Odznaczenie przyznaje Kapituła Medalu, powoływana corocznie spośród członków Rady Fundacji, a uczelnię reprezentuje w niej prorektor ds. kształcenia.

Z Wydziału Zarządzania Medal PRIMUS INTER PARES Fundacji Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej otrzymała Agata Wojciechowska – absolwentka studiów stacjonarnych II stopnia, kierunek zarządzanie.

Prof. T. Markowski – rektor Politechniki Rzeszowskiej – ogłosił również nazwiska trzech nowych profesorów honorowych naszej uczelni. Tytuł profesora honorowego nadawany jest wybitnym uczonym, twórcom techniki czy doskonałym dydaktykom. Senat uczelni nadał ten tytuł:

• prof. Henryce Czyż,
  • prof. Janowi Stankiewiczowi,
  • prof. Dov’owi Bronisławowi Wajnrybowi.

Z kolei prof. dr hab. inż. Grzegorz Budzik – prorektor PRz ds. nauki poinformował, że na naszej uczelni uprawnienia do nadawania stopnia doktora posiadają obecnie 4 wydziały, łącznie w 7 dyscyplinach naukowych. W minionym roku akademickim 2018/2019 na Politechnice Rzeszowskiej nadano stopień naukowy doktora 32 osobom. Wśród nich znalazł się także dr inż. Marek Magniszewski – obecny prodziekan Wydziału Zarządzania ds. kształcenia.

Na zakończenie spotkania rektor PRz prof. Tadeusz Markowski podziękował wszystkim gościom, pracownikom i studentom za wzięcie w nim udziału. Podziekował wszystkim osobom zaangażowanym w organizację uroczystości. Złożył również życzenia świąteczne i noworoczne: niech Nowy Rok przyniesie nam wszystkim zawodową satysfakcję i realizację wszelkich osobistych planów.