Strona: Uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Rzeszowskiej / Wydział Zarządzania

Uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Rzeszowskiej

2024-01-10
, red.  Sławomir Stec
Uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Rzeszowskiej,

W dniu 21 grudnia 2023 r., w świątecznej atmosferze, odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. Spotkanie to, utrzymane w duchu tradycji, było dedykowane promocjom habilitacyjnym i doktorskim, stanowiąc kluczowy element naukowego święta uczelni. Podczas uroczystości wręczono również odznaczenia i medale. Celem tego wydarzenia było wyrażenie wdzięczności i uznania dla osób zaangażowanych w prace na rzecz umacniania pozycji Politechniki Rzeszowskiej w akademickim świecie.

Słowo od Rektora

Zainaugurowany przez rektora uczelni, prof. dr. hab. inż. Piotra Koszelnika ceremoniał uświetnił radosną atmosferę panującą wśród społeczności akademickiej. Prof. Koszelnik, podkreślając znaczenie tego dnia, wyraził swoją radość i wzruszenie, szczególnie w kontekście osiągnięć naukowych laureatów. „Uzyskanie stopnia naukowego to zwieńczenie wieloletniej pracy i wysiłku, spektakularny i bardzo ważny moment. Od tego między innymi zależy pozycja Politechniki Rzeszowskiej w środowisku akademickim. Jest to zasługa ogromnego zaangażowania całej naszej społeczności. Sukces nie byłby możliwy, gdyby nie wyjątkowi ludzie – członkowie naszej wspólnoty, których kreatywność i pasja sprawiły, że wszyscy dzisiaj możemy być dumni, należąc do społeczności Politechniki Rzeszowskiej. To ogromny zaszczyt kierować taką uczelnią. Jako rektor jestem dumny z Państwa licznych dokonań i sukcesów” - mówił rektor, doceniając wkład każdego członka społeczności.

Odznaczenia i Medale

Ceremonia była również okazją do wręczenia odznaczeń państwowych, w tym krzyży zasługi i medali za długoletnią służbę. Prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. studenckich, poprowadził tę część uroczystości, a odznaczenia wręczyli wspólnie z rektorem prof. dr. hab. inż. Piotrem Koszlenikiem oraz prof. dr. hab. inż. Jarosławem Sępem, prorektorem ds. rozwoju. Wśród wyróżnionych znaleźli się pracownicy Wydziału Zarządzania w osobach: dr Katarzyna Chudy-Laskowska z Zakładu Metod Ilościowych oraz dr inż. Joanna Nakonieczny z Katedry Finansów, Bankowości i Rachunkowości.

Medale Komisji Edukacji Narodowej

Nieodzownym punktem programu było również wręczenie Medali Komisji Edukacji Narodowej, nadanych przez Ministra Edukacji i Nauki. Ceremonię tę poprowadziła prorektor ds. kształcenia, dr hab. Iwona Włoch, prof. PRz. Wśród odznaczonych znalazł się pracownik Wydziału Zarządzania - prof. PRz, dr hab. Jacek Strojny z Zakładu Zarządzania Projektami.

Uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza było nie tylko okazją do uhonorowania wybitnych osiągnięć naukowych, ale także momentem refleksji nad ciągłym rozwojem uczelni i jej znaczeniem w środowisku akademickim. Wszystkie te działania podkreślają wagę edukacji i nauki w kształtowaniu przyszłości, zarówno na poziomie lokalnym, jak i ogólnokrajowym.