Strona: Współpraca Wydziału Zarządzania z AMW w Gdyni / Wydział Zarządzania

, red.  B. Zatwarnicka-Madura
Przedstawiciele Wydziału Zarządzania i AMW, fot. K. Miłosz

Wizyta w AMW w Gdyni

W dniach 12-14 stycznia 2022 r. przedstawiciele Wydziału Zarządzania PRz gościli w Akademii Marynarki Wojennej. Delegację stanowili: prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, dziekan dr hab. Beata Zatwarnicka-Madura, prof. PRz, prodziekan ds. kształcenia dr Justyna Stecko oraz dr hab. inż. Grzegorz Rosłan, prof. PRz.

Gospodarzami ze strony Akademii Marynarki Wojennej byli: prorektor ds. kształcenia i studenckich kmdr (rez.) dr hab. Jarosław Teska, prof. AMW, dziekan Wydziału Dowodzenia i Operacji Morskich kmdr dr hab. Bartłomiej Pączek, prof. AMW oraz prodziekan ds. kształcenia, studenckich i doktorantów kmdr por. dr Wojciech Sokołowski.

Współpraca uczelni

Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni jest wojskowo-cywilną wyższą uczelnią publiczną. To nowoczesna jednostka prowadząca studia na kierunkach z obszaru nauk społecznych, inżynieryjno-technicznych, ścisłych i przyrodniczych, ukierunkowanych na potrzeby Sił Zbrojnych RP, w szczególności Marynarki Wojennej RP.

W AMW wydawane są dwa czasopisma naukowe, z którymi WZ zamierza nawiązać współpracę. Są to:

• Rocznik Bezpieczeństwa Morskiego (70 punktów),
  • Kwartalnik „Colloquium” (100 punktów) .

Spotkanie przedstawicieli obu Uczelni to zapowiedź nowej współpracy w zakresie szkoleń, wizyt studyjnych, staży oraz praktyk.