Strona: Finał X Konkursu Wiedzy Finansowo-Bankowej / Wydział Zarządzania

Finał X Konkursu Wiedzy Finansowo-Bankowej

2022-03-19
, red.  Mirosław Sołtysiak
Uczestnicy konkursu (zrzut ekranu).

W dniu 17 marca 2022 r. odbył się finał X Konkursu Wiedzy Finansowo-Bankowej organizowanego pod patronatem rektora Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotra Koszelnika.

Jubileuszowa edycja konkursu

Obecna edycja konkursu odbyła się na platformie Teams. Do finału zostało zakwalifikowanych 14 studentów z ponad 110 uczestników, którzy uzyskali najwyższe wyniki w dwóch poprzednich etapach. Finaliści mieli do rozwiązania test składający się z 70 pytań obejmujących zagadnienia dotyczące problematyki funkcjonowania banków, finansów publicznych, finansów przedsiębiorstwa oraz rynków finansowych.

Partnerzy i organizatorzy konkursu

Partnerem Konkursu Wiedzy Finansowo-Bankowej jest Fundacja Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej, Fundacja Banku Pekao S.A. imienia dr. Mariana Kantona, Fundacja Warszawski Instytut Bankowości oraz Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem (NZB).

Organizatorem konkursu był Zakład Finansów, Bankowości i Rachunkowości (ZFBiR) z Wydziału Zarządzania PRz, we współpracy z Kołem Naukowym Finansów i Zarządzania.

Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego był dr inż. Mirosław Sołtysiak.

Laureaci

Wyniki konkursu poznamy w maju. Wtedy również odbędzie się uroczyste wręczenie nagród laureatom.