Strona: Za nami kolejne wydarzenie z cyklu PM Day / Wydział Zarządzania

2022-06-07
, red.  Wiktoria Podsiadła, Iwona Oleniuch, fot. Arkadiusz Surowiec
Paneliści podczas dyskusji - przy głosie Karol Kibałko, fot. Arkadiusz Surowiec
W poniedziałek 30 maja 2022 r. odbyło się kolejne wydarzenie z serii PM Day, organizowane przez Studenckie Koło Naukowe Project 5 działające przy Zakładzie Zarządzania Projektami i Polityki Bezpieczeństwa na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Tym razem hasło przewodnie brzmiało “Zarządzaj projektami metodycznie”.

Uczestnicy i tematyka spotkania

Debata odbyła się w formie hybrydowej i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno stacjonarnie, jak i online. Paneliści: dr hab. Jacek Strojny, prof. PRz, Karol Kibałko, Mateusz Kubicki oraz Maciej Rząsa skupili się na podejściu metodycznym w zwinnym zarządzaniu projektami.
Dyskusja dotoczyła między innymi tego czy zarządzanie kaskadowe i zarządzanie zwinne to podejścia substytucyjne, czy może istnieje potencjał ich integracji oraz tego czy i w jaki sposób wprowadzać zarządzanie zwinne w organizacji by zagwarantować sobie sukces takiego przedsięwzięcia.
Odpowiadając na pytania, eksperci bazowali na doświadczeniach własnych, dzieląc się praktycznymi przykładami ze swojej pracy zawodowej.

Konferencja

Po debacie odbyła się Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa “Zarządzaj projektami metodycznie”, podczas której prelekcje wygłosiło 30 osób z 8 jednostek akademickich. Uczestnicy poruszyli wiele ciekawych zagadnień - od Agile Marketingu po system ERP.