Strona: Zaproszenie na webinar pt.: Ochrona własności intelektualnej źródłem przewagi organizacji opartej na wiedzy / Wydział Zarządzania

2023-03-29
, red.  Podkarpackie Centrum Innowacji
Ochrona własności intelektualnej źródłem przewagi organizacji opartej na wiedzy,
Podkarpackie Centrum Innowacji zaprasza do udziału w webinarze skierowanym do przedstawicieli podkarpackich uczelni; kadry naukowej prowadzącej projekty badawcze lub działalność badawczo-rozwojową; pracowników jednostek naukowych; doktorantów; studentów zainteresowanych zagadnieniami ochrony własności intelektualnej.

Webinar pt.: "Ochrona własności intelektualnej źródłem przewagi organizacji opartej na wiedzy" odbędzie się 5 kwietnia 2023 r. w godzinach 10.00 - 12.00.

Agenda wydarzenia

1. System ochrony własności intelektualnej.
  2. Strategia ochrony własności intelektualnej.
  3. Narzędzia wsparcia dla innowatora.
  4. Proces zgłaszania wynalazku – aspekty praktyczne.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z zagadnieniami dotyczącymi ochrony własności intelektualnej, w tym procedurami zgłaszania wynalazków.

Prelegenci

Agnieszka Dudzińska – Naczelnik Wydziału, Departament Informacji o Ochronie Własności Intelektualnej; Urząd Patentowy RP

Od 8 lat współtworzy i rozwija profesjonalne Centrum Informacji o Ochronie Własności Intelektualnej w Urzędzie Patentowym RP, gdzie obecnie kieruje pracą grupy konsultantów. Specjalizuje się w dziedzinie ochrony własności intelektualnej ze szczególnym naciskiem na własność przemysłową. Nie są jej obce powiązania i granice pomiędzy ochroną prawno-autorską, jak też ochroną prawa konkurencji. Swoją wiedzą wspiera przedsiębiorców w odkrywaniu świata własności intelektualnej i możliwości jakie niesie za sobą odpowiednia ochrona praw na dobrach niematerialnych.

Piotr Wiatrowski – Główny Specjalista, Departament Innowacyjności i Komunikacji; Urząd Patentowy RP

Doświadczenie zawodowe zdobywał w sektorze handlu międzynarodowego oraz krajowego, branży retali, obsłudze klienta oraz administracji publicznej. Absolwent Wydziału Zarządzania i Dowodzenia Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. W codziennej pracy zawodowej zajmuje się m.in. prowadzeniem wykładów o tematyce poświęconej ochronie własności intelektualnej (skierowanych do różnych grup słuchaczy), organizacją oraz moderowaniem wydarzeń poświęconych tematyce IP, działaniami informacyjnymi z zakresu programu dofinansowania do nowych zgłoszeń przedmiotów własności przemysłowej (w ramach programu SME Fund skierowanymi do przedsiębiorców), a także śledzeniem nowinek dotyczących innowacji i ochrony własności przemysłowej.

Zasady uczestnictwa

Aby aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu należy zapisać się i połączyć poprzez dedykowaną platformę. Udział w webinarze jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Każdy uczestnik, który wyrazi chęć otrzyma zaświadczenie udziału w szkoleniu.