Strona: Zarządzanie portfelem projektów - umiejętność na miarę XXI wieku / Wydział Zarządzania

Zarządzanie portfelem projektów - umiejętność na miarę XXI wieku

2019-05-28
, red.  Piotr Cyrek/fot. Arkadiusz Surowiec

Zarządzanie projektami to obszar odpowiedzialny za 30% PKB światowego. Nie ma dziś możliwości stworzenia wartości dla klienta obchodząc projekty – mówił w dniu 28 maja 2019 r. dr Jacek Strojny na początku kolejnego  PMDay. Hasło przewodnie tej edycji spotkania brzmiało:  „Dobre praktyki w zarządzaniu portfelem projektów”.

Podczas PMDay swe poglądy, racje, a przede wszystkim umiejętności zaprezentowali:  Bartosz Jadam z Podkarpackiego Centrum Innowacji, Stanisław Sroka – przewodniczący Rady Nadzorczej Transsystem S.A. oraz Dagmara Wiśniewska-Rega – kierownik Biura Projektów (Tarnowskie Zakłady Mechaniczne).

Organizatorzy: Studenckie Koło Naukowe Project 5 (opiekunami Koła są dr Jolanta Stec-Rusiecka i dr Jacek Strojny) przygotowali także konkursy dla uczestników spotkania. PMDay odbył się pod patronatem rektora Politechniki Rzeszowskiej – prof. dra hab. inż. Tadeusza Markowskiego, dziekana Wydziału Zarządzania PRz dra hab. inż. Stanisława Gędka, prof. PRz i „IPMA” Polska.

Dziekan WZ zachęcając licznie zgromadzonych studentów do uważnego słuchania prezentacji trafnie zauważył, że skoro takie spotkania cieszą się dużą popularnością zarówno ze strony zgromadzonych, jak i oferujących swoją wiedzę i doświadczenie praktyków to jest to widomy znak, że studenci PRz mogą liczyć na szerokie wsparcie swej wiedzy teoretycznej i z łatwością odnajdą się na rynku pracy, bo wspiera ich rzesza tych, co z powodzeniem od lat doskonale sobie radzą z konkurencją. Takie spotkania jak dzisiejsze – kontynuował S. Gędek – niosą za sobą niepowtarzalną możliwość zdobycia cennej wiedzy związanej z zarządzaniem portfelem projektów.