Strona: Zarządzanie ryzykiem finansowym a upadłość podmiotów gospodarczych i osób fizycznych - relacja z konferencji / Wydział Zarządzania

2022-05-26
, red.  Mirosław Sołtysiak, Iwona Oleniuch, fot. Arkadiusz Surowiec
Uczestnicy konferencji, fot. Arkadiusz Surowiec

W dniu 26 maja 2022 r. na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Zarządzanie ryzykiem finansowym a upadłość podmiotów gospodarczych i osób fizycznych". Konferencję otworzyła dziekan WZ dr hab. Beata Zatwarnicka-Madura, prof. PRz.

Organizatorzy

Organizatorem wydarzenia było Koło Naukowe Finansów i Zarządzania, działające przy Zakładzie Finansów, Bankowości i Rachunkowości na Wydziale Zarządzania, we współpracy z Instytutem Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego. Koordynatorem konferencji ze strony Politechniki Rzeszowskiej był dr inż. Mirosław Sołtysiak, ze strony Uniwersytetu Rzeszowskiego – dr hab. inż. Dariusz Zając, prof. UR.

Przebieg konferencji

Wydarzenie miało formę hybrydową – cztery sesje zrealizowano stacjonarnie, jedną – zdalnie. Obrady podzielono na trzy bloki tematyczne:

• zarządzanie ryzykiem finansowym,
  • upadłość konsumencka,
  • upadłość podmiotów gospodarczych.

W trakcie kilkugodzinnych obrad referaty wygłosiło ponad trzydziestu uczestników reprezentujących sześć polskich uczelni (w porządku alfabetycznym):

1. Politechnikę Rzeszowską,
  2. PSW w Jaśle,
  3. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu,
  4. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie,
  5. Uniwersytet Rzeszowski,
  6. WSIiZ w Rzeszowie.

Wyróżnione referaty

W trakcie konferencji został przeprowadzony konkurs na najlepsze wystąpienie z referatem. Jury wyróżniło pięć studentek: Dominikę Hammer, Magdalenę Kaczor, Natalię Siorek, Annę Srokę oraz Katarzynę Szpyrkę. Laureatki otrzymały nagrody rzeczowe przekazane przez partnera konferencji Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem, którego inicjatorem jest Związek Banków Polskich oraz Biuro Informacji Kredytowej.

Podziękowania

Organizatorzy dziękują za okazane wsparcie dziekan Wydziału Zarządzania dr hab. Beacie Zatwarnickiej-Madurze, prof. PRz oraz prorektorowi PRz ds. studentów prof. dr. hab. Grzegorzowi Ostaszowi.