Strona: Podsumowanie IV Ogólnopolskiego Seminarium Naukowego "Logistyka we współczesnym świecie VUCA" / Wydział Zarządzania

2024-01-23
, red.  Aleksandra Pacana, Malwina Leja, Sławomir Stec
IV Ogólnopolskie Seminarium Naukowego  "Logistyka we współczesnym świecie VUCA",

W dniu 5 stycznia 2024 roku odbyło się IV Ogólnopolskie Seminarium Naukowe "Logistyka we współczesnym świecie VUCA", zorganizowane wspólnie przez Studenckie Koło Naukowe Logistyków "LogON" oraz Zakład Systemów Zarządzania i Logistyki Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. Wydarzenie miało miejsce w formie hybrydowej, umożliwiając szeroki dostęp uczestników z różnych części Polski.

Podczas seminarium wystąpiło 35 prelegentów, którzy reprezentowali następujące uczelnie:

• Politechnikę Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza,
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie,
  • Uniwersytet Warszawski,
  • Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach,
  • Politechnikę Krakowską im. Tadeusza Kościuszki,
  • Krakowską Akademię im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego,
  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie,
  • Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie,
  • Uniwersytet Rzeszowski.

Tematyka

Tematyka seminarium była zróżnicowana i obejmowała kluczowe obszary badawcze, takie jak zielona logistyka, nowe technologie w branży TSL, opakowania, rynek e-commerce, zrównoważona logistyka oraz logistyka w medycynie. To świadczy o multidyscyplinarnym charakterze wydarzenia, łączącym różne aspekty i perspektywy logistyczne.

Uroczyste otwarcie

Seminarium uroczyście otworzyli: dr hab. Tadeusz Olejarz, prof. PRz, Prodziekan Wydziału Zarządzania ds. rozwoju , kierownik Zakładu Systemów Zarządzania i Logistyki oraz dr inż. Paulina Bełch, opiekun naukowy SKNL "LogON".

Sesja posterowa i Księga Posterów

Ważnym elementem seminarium była sesja posterowa, podczas której 30 autorów miało okazję zaprezentować swoje prace. Publikacja "Księga Posterów" została udostępniona online, dając szansę na zapoznanie się z najnowszymi badaniami w dziedzinie logistyki.

Podziękowania dla organizatorów i współpracowników

Organizatorzy wyrazili swoją wdzięczność dla kluczowych osób przyczyniających się do sukcesu wydarzenia, w tym:  Prodziekana WZ ds. rozwoju – dr. hab. Tadeusza Olejarza, prof. PRz,  Prodziekana WZ ds. kształcenia – dr. inż. Pawła Dobrzańskiego, dr hab. Andrzeja Gazdy, prof. PRz, dr Magdaleny Szydełko. Podziękowania otrzymali także moderatorzy sesji tematycznych: dr Marzena Hajduk-Stelmachowicz, dr inż. Joanna Woźniak, dr inż. Renata Piętowska-Laska, dr Adam Laska, dr inż. Paulina Bełch, dr Paweł Bełch oraz członkowie Komitetu Naukowego.

To wydarzenie nie tylko podkreśliło znaczenie logistyki w świecie VUCA, ale również stanowiło platformę dla wymiany wiedzy i doświadczeń między akademikami i praktykami. IV Ogólnopolskie Seminarium Naukowe "Logistyka we współczesnym świecie VUCA" potwierdziło swoją pozycję jako czołowe forum dyskusyjne w dziedzinie logistyki w Polsce.